Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balady hostovaly ve Zlíně

23. 11. 2007
11.11.2007 tomu bylo přesně rok, co mělo premiéru taneční představení Balady v divadle Reduta.Od té doby sklízí jedno ocenění za druhým a jeho autorky Zuzana Lapčíková a Hana Litterová mají právo být náležitě hrdé. V pondělí 12.11.2007 od 19 hodin se o tom mohli přesvědčit diváci zlínského Městského divadla.

V představení, které pojednává o složitosti mezilidských vztahů, incestu, zoufalství, lásce i nenávisti, viděli diváci na jevišti nejen baletní umělce, ale také hudebníky v čele se Zuzanou Lapčíkovou.

             Představení, které sehráli členové baletního souboru brněnského Národního divadla, lze označit za velmi netradiční hudební a choreografický projekt. Jako inspirace posloužily moravské lidové balady. U zrodu námětu stála známá cimbalistka, skladatelka a zpěvačka Zuzana Lapčíková.
             Společně s choreografkou a režisérkou Hanou Litterovou připravily během půl roku  představení, které získalo v divácké anketě Alfréda Radoka ocenění jako jedna ze tří nej úspěšnějších inscenací roku 2006.Hana Litterová získala letos v září Cenu Sazky a Divadelních novin v kategorii Tanec a balet.Představitelka hlavní role Eva Šeneklová získala prestižní ocenění Philip Morris Flower Award, jež se uděluje nejlepším tanečním umělcům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář