Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balet Gala aneb setkání v Praze

13. 3. 2007

Hvězdy světového baletu představí klenoty klasické a soudobé taneční tvorby.

Uběhl další rok a balet Národního divadla v čele s umělecký šéfem Petrem Zuskou již počtvrté připravili slavnostního galapředstavení s názvem BALET GALA aneb Setkání v Praze. Na naší první scéně opět přivítáme hvězdné nebe českých baletních osobností, působících nejen u nás, ale i v proslulých baletních souborech po celém světě. I tentokrát do Prahy zavítají vynikající čeští umělci a zahraniční hosté, kteří se představí v ukázkách ze světového klasického i moderního repertoáru.

V průběhu večera společnost Philip Morris ČR a.s. již počtrnácté udělí prestižní cenu PHILIP MORRIS BALLET FLOWER AWARD nejlepšímu baletnímu umělci v oboru klasický tanec za rok 2006.

Aurélie Dupont (Paris Opera Ballet), Filip Barankiewicz (Stuttgart Ballett), Jan-Erik Wickström (Swedish Royal Ballet), Daria Klimentová (English National Ballet), Nataša Novotná (Nederlands Dans Theater), Václav Kuneš (Nederlands Dans Theater ), Ronald Savkovič (Staatsballett Berlin), Shoko Nakamura (Staatsballett Berlin), Natálie Horečná (Scapino Ballet), sólisté baletu Národního divadla a další.

Představení je věnováno tanečnici, baletní mistryni, choreografce a pedagožce paní Růženě Mazalové k významnému životnímu jubileu.

Slavnostní představení se uskuteční 14. dubna 2007 ve 20.00 v historické budově Národního divadla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář