Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baletní soubor ND Brno chystá Tango

28. 3. 2007

Premiéra 18. a 19. května.

Baletní soubor Národního divadla v Brně chystá českou premiéru inscenace s názvem Tango. Poprvé tak bude v České republice uvedeno baletní představení, které je věnováno tanci, jehož obliba v devadesátých letech opět vzrostla. Režisérem a choreografem inscenace je Bronislav Roznos – tanečník, choreograf a režisér, který působí jako ředitel baletu a šéfchoreograf v divadle Plauen-Zwickau v Německu. Tam se také uskutečnila světová premiéra tohoto představení.
Více než před rokem Bronislav Roznos nastudoval do Janáčkova divadla s brněnskými tanečníky současně-romantický balet Sylvie. Za tuto inscenaci byl Bronislav Roznos ocenĕn CENOU DIVÁKA – DIVA 2006 a jeden z představitelů hlavního hrdiny Aminty Richard Kročil byl nominován na Cenu Thálie.
Roznosova baletní inscenace se týká hlavně historie tanga. „Není moc popisná, spíše mi šlo o lidi, než o samotný tanec, o to, jak se tanec a hudba dostane do povědomí lidí,“ míní choreograf, který se zaměřil spíše na dojmy, než na vykreslování fakt nebo na taneční divadlo. „Samotné tango v představení zazní, ale nebude ústřední melodií.“
Čtyři taneční páry budou na jevišti Mahenova divadla od května vyprávět příběh jednoho tance. K tomu je bude doprovázet hráč s akordeonem a hudba z nahrávek – od Piazzolla po současnost. Staré nahrávky budou původní – „Protože to podle mě k tangu patří“, říká autor.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář