Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mužský balet ze Sankt Petersburgu

12. 4. 2007

Již v květnu budeme mít neobvyklou příležitost zhlédnout představení Státního mužského baletu ze Sankt Petěrburgu, který poprvé navštíví Českou republiku.

Jejich představení houfně navštěvují jak oddaní ctitelé baletního umění, tak i lidé, kteří jsou prostě zvědavi na tuto podívanou. Po každém z představení, která byla uváděna po celém světě, propukaly vždy vášnivé spory mezi přívrženci a protivníky souboru. Jedno je jisté určitě – podívaná, při které muži tančí na špičkách, v utažených korzetech a mušelínových sukních, přivede do varu všechny a všude, nikdo, kdo je viděl, nezůstal lhostejný.

Soubor Michajlovského reprezentoval Rusko na mnoha mezinárodních festivalech, mj. na festivalu „Kodaň- 96”, pořádaném UNESCO, a také na mezinárodním festivalu Hvězdy světového baletu. Jejich představení byla uvedena na nejproslulejších jevištích v Rusku a ve světě – mj. v Lincolnově centru” v New Yorku, v předních koncertních sálech a divadlech v Tokiu, Kodani, Helsinkách, Jeruzalémě, Soulu, Kapském Městě, Johannesburgu, Šanghaji, Pekingu, Moskvě, Sankt Petěrburgu, Kyjevě, Minsku, Rize, Tallinu a Vilniusu.

O souboru bylo napsáno více než tři stovky nadšených recenzí, které se objevily nejen v Rusku, v zemích bývalého Sovětského svazu, ale i na celém světě. Články věnované souboru se objevily v tak proslulých časopisech, jako je např. americký „Dance Magazine”, „The New York Times”, anglický a japonský „Dance” a v odborných časopisech ve Francii, Finsku, Řecku, Japonsku, Jižní Korei, Izraeli, JAR, Španělsku, Makedonii aj. Bylo také natočeno spousta filmů a televizních programů v různých zemích Evropy, Ameriky, Austrálie, SNS.

                         

11 května Pardubice Východočeské divadlo Pardubice

12 května Ostrava Dům kultury, Divadelní sál 

13 května Brno Janáčkovo divadlo

14 května Plzeň Divadlo J.K. Tyla, Velké divadlo

16 května Praha Kongresové centrum Praha

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mužský balet...

(Alquawen, 2. 6. 2007 21:59)

Tak na tomhle představení jsem byla v Plzni. Kdysi jsem ho viděla na videu a přišlo mi to fakt úžasný. A potom... Nevim, jestli to za lístek v ceně 900Kč stálo... Upřímně, byla jsem DOST zklamaná. Druhá půlka klasiky byla bezva, ale první polovina moderny... Myslím, že kdyby se sebrali pánové Kašparovský, Hradil, Rybický a Hos (členové plzeňského baletního souboru), zvládli by to stejně. No nic...