Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostravský Romeo a Julie

29. 3. 2007

Ostravský Romeo má to, co se na baletních scénách vídá zřídka. Zajímavě se rozehrávají vztahy, pracuje se s metaforami (emoční neklid hrdinů se odráží v pohybu částí scény), v exponovaných místech je příběh vyprávěn v několika drobných plánech.

Tak je tomu například v plesové scéně, kde je sice upřena pozornost na milostné vzplanutí Romea a Julie, ale v pozadí lze tušit dohru manželské rozepře Kapuletových.

Netančí se tak jenom o rodovém sváru a z něj plynoucí tragédii, ale také o čemsi hnijícím uvnitř vážené rodiny Kapuletových. Matka Kapuletová, o poznání mladší manžela, provokativně koketuje se synovcem Tybaltem a po jeho smrti pak s Paridem.

Nečitelnost některých scén nutno přičíst na vrub též stylově roztříštěným kostýmům. Mezi kostýmním barevným mumrajem se vyjímá Chůva, oscilující mezi Uprkovou hanáckou venkovankou a ruskou bábuškou.

Atraktivitu inscenace podtrhuje energický výkon celého souboru s výbornými představiteli hlavních rolí, ať už jde o křehkou Saori Fukudu jako Julii, chlapecky zjitřeného Lukáše Lepolda v úloze Romea či teenagerovsky vyhlížejícího sígra Tybalta v podání Uladzimira Ivanova.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Soutěž

(Honza, 22. 4. 2007 13:58)

máš pěkný stránky tak máš velkou možnost přihlásit se na mim blogu o nej stránky vytvořené!a velkou šanci na úspěch!
přihlas se na www.hitblog.blog.cz
v rubrice SOUTĚŽE a tam nalezneš více informací!!!!!!!!!!!!
Přihlaš se nebudes litovat!!

jooj

(david, 8. 4. 2007 23:16)

jo jo je to pravda sprav to....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????***************************************************************************************************************.........................************************************************************************************************

Upomínka

(honza, 8. 4. 2007 23:15)

jen sem ti chtel rict ze v anketach mas vsude hlasovani po 10 minutach a jenom u tanecnice ND Brno tak uz nejde hlasovat vubec tak to soprav diks!