Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruský národní balet zatančí v Praze Popelku

23. 11. 2007

Ruský národní balet míří do Prahy s představením Popelka.Představení se uskuteční 9.prosince v Kongresovém centru.Padesátičlenný baletní soubor uvede v Praze známý příběh v choreografii svého uměleckého vedoucího Sergeje Bobrova. Bývalý přední tanečník a choreograf Bobrov je režisérem a choreografem Krasnojarského státního divadla, opery a baletu (Russian State Ballet of Siberia) od roku 2002.


 

Praha z večera… lampy a vánoční výzdoba svítí v ulicích, jemně a tiše sněží… v divadelním sále se setmí a pohádka může začít. Už první tóny přenádherné skladby Sergeie Prokofieva POPELKA v nás vyvolávají ten pověstný zvláštní pocit příjemného mrazení. Nadpřirozené bytosti přicházejí a nesmrtelný příběh o hledání lásky v podání talentovaných tanečníků klasického ruského baletu opět ožívá!

O souboru
Tento slavný baletní soubor založili v roce 1978 absolventi tradičních baletních škol z Moskvy, St. Petersburgu, Kieva, Novosibirsku a Ekaterinburgu. Mnoho z nich se stalo významnými umělci, kteří získali množství prestižních ocenění na mezinárodních baletních pódiích. Soubor je velmi hrdý na své mladé talentované tanečníky, kteří jsou pro své jedinečné ztvárnění jak dramatických, tak komediálních rolí celosvětově velmi uznávaní. Svým uměním vám tak přináší skutečně silný emocionální a hlavně nezapomenutelný zážitek!

Vyjádření kritiků k tomuto představení:
„Skvostný klasický balet, brilantní a originální choreografie, fantastické kostými a kulisy…“


„Není žádným překvapením, že se Ruský státní balet Siberia stal velmi rychle jedním z nejprestižnějším na světě“


„Produkce byla ohromující od začátku do konce a ukazuje nám, jak kouzelná POPELKA může být, je-li správně a dobe zpracovaná. Kostýmy byli dokonalé, a tak se všechny dětské pohádkové představy rázem staly realitou…“

pragokoncert.comObrazek


Obrazek


Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář