Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tanec Praha/Tanec Brno 2009

5. 6. 2009

V Praze, Brně, Valašském Meziříčí, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Ostravě právě probíhá XXI. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla. V průběhu festivalu proběhnou představení více jak 20-ti souborů ze zemí z celého světa.

 

 

Obrazek

 

Praha

Podrobné informace o festivalu, včetně programu naleznete ZDE.

Výběr toho nejzajímavějšího:

Hlavní hvězdou letošního ročníku mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla se stal francouzský soubor Compagnie Montalvo-Hervieu, který do Hudebního divadla Karlín přivezl pestrobarevný spektákl nazvaný Good morning, Mr. Gershwin.

Více o tomto představení.

 

Slovenský soubor ElleDanse uvede 7.června v divadle Ponec inscenaci Canto Hondo, hlboká pieseň o nej... Představení přináší detailní pohled do záhadného světa ženské duše.

Více o tomto představení.

 

Vyvrcholením festivalu bude Gala-večer, který se uskuteční 26.6.2009 v 02 aréně.

Více o tomto představení.

 

 

 

 

Obrazek

 

Brno

Podrobné informace o festivalu, včetně programu naleznete ZDE.

TANEC BRNO nabídne celkem čtyři představení současného tance v mezinárodním choreografickém i tanečním obsazení. V úterý 2. června festival zahájí projekt s názvem "100 Wounded Tears", který je nejnovějším dílem profesionálního souboru DOT 504.

"Brazilsko-evropská taneční laboratoř" je v pořadí druhým představením festivalu TANEC BRNO. V sobotu 27. června budou náplní večera špičkové choreografie evropské taneční scény a toho nejlepšího, co se „urodilo“ na brněnské taneční platformě.

Po prázdninové přestávce bude festival pokračovat hned 5. září  představením "Camoufl•AGE" Tanečního divadlo Jana Kodeta a Janka Růžičky.

Festival TANEC BRNO uzavře představení "DEBUT-Choreografický ateliér II.", jež dává tvůrčí prostor mladým tanečníkům souboru Národního divadla Brno. Významnými hosty tohoto představení budou Tomáš Rychetský a Hana Turečková, členové Baletu Národního divadla Praha. Premiéra představení proběhne na pódiu divadla Reduta v pátek 25. září.

 

 

Valašské Meziříčí

Ve Valašském Meziříčí se představí taneční jednotka 420 People s choreografiemi- B / olero, Neen-ya-, Small Hour. 

Více o představení.

 

Hradec Králové

V Hradci Králové se představí společný projekt profesionálního tanečního souboru DOT 504 a cross-overového umělce odchovaného legendárními vlámskými Ultima Vez Thomase Steyaereta s názvem Hidden Landscape.

Více o představení.

 

Pardubice

V pardubicích se 17.6 představí Compagnie Drift s přestavením Sound Machine ( Více zde ).

18.6. Grupo Tápias z Brazílie s představením Je m'appelle Flávia Tápias, Peter Mika/Olga Cobos/VerTeDance s představením Beneath the Silence ( Více zde ).

 

Olomouc

V Olomouci se 10.6. uskuteční tři choreografie- Void  z dílny Kinesthetic Project, Pinnochio od Kostas Tsioukias Company a Love Always, Debbie and Susan od Steinunn Ketilsdottir / Brian Gerk. ( Více zde ).

A 13.6. choreografie- Crying of my Mother - Muhanad Rasheed / Iraqis Bodies, On ne se connait pas encore mais - Grupo Tápias, Identita - Lenka Bartůňková. ( Více zde ).

 

Plzeň

Plzeň má na programu festivalu dva večery- 17. a 21.6.

17.6. se představí Thomas Steyaert / VerTeDance s choreografií Dance of Canis Lupus a Steinunn Ketilsdottir / Brian Gerke s choreografií Love Always, Debbie and Susan. ( Více zde ).   

21.6. Tereza Ondrová / VerTeDance - Jaja a Papus, Grupo Tápias- Je m'appelle Flávia Tápias, Grupo Tápias- On ne se connait pas encore mais ( Více zde ).

 

České Budějovice

17. a 24.6.

17.6.- Informace zde.

24.6.- Informace zde.

 

Český Krumlov

Festival zde bude probíhat 8.6.- Informace zde.

 

Ostrava

Festival bude v Ostravě probíhat 13., 21., 28.6.

13.6.- Informace zde.

21.6.- Informace zde.

28.6.- Informace zde.

 

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář